Grindų plytelės


Grindų plytelės yra labai svarbi interjero dalis, jų yra įvairių dydžių, spalvų, medžiagų, faktūrų. Dominuoja skirtingų medžiagų imitacijos: nuo plytelių grindims medžio imitacijos iki kartono. Renkantis derėtų atkreipti dėmesį ne tik į jų spalvą, bet ir charakteristiką.

Didelė dalis plytelių gaminama tiktai iš natūralių medžiagų – raudono ar balto molio, akmens masės ar stiklo. Raudono molio plytelės yra labai trapios, todėl naudojamos tik vidinėse patalpose, kur būna mažas krūvis. Balto molio grindų plytelės yra daug patvaresnės, leidžia kurti įvairesnius dizaino sprendimus, beveik nesugeria drėgmės, todėl jas galima naudoti ir drėgnose patalpose.

 

Tradiciškai plytelės grindims Lietuvoje klojamos daugiau virtuvėse, voniose bei prieškambariuose, tačiau atsiranda nauja tendencija išmėginti jas ir kituose gyvenamojo namo patalpose. Kas geriausiai tinka – tai individualu, todėl spalvas ir raštus geriausia rinktis parduotuvėje ar kataloge.

 

Pačios populiariausios yra dviejų kategorijų grindų plytelės: keraminės ir akmens masės. Keraminės plytelės yra gaminamos iš presuotų molio dulkių, degamos aukštoje temperatūroje ir puošiamos skirtingais ornamentais bei spalvomis. Šio tipo grindų plyteles paprasta nuvalyti, jos yra ganėtinai lengvos bei nesunkiai apdirbamos. Beveik visos keraminės grindų plytelės yra glazūruotos ir susidėvėjusios praranda savo išvaizdą.

 

Visgi, grindų plytelių apdailai dažniausiai naudojamos akmens masės plytelės. Akmens masė – tai plytelės, pagamintos pussausio presavimo būdu, kai paruošta masė suslegiama 400—500 kg/cm2jėga ir išdegama labai aukštoje temperatūroje, siekiančioje 1200—1300 °C.