Klinkerio plytelės

Klinkeris yra keraminės apdailos medžiaga, gaminama iš specialaus molio su lauko špato ir malto šamoto priemaišomis. Pasižymi atsparumu ir tvirtumu, kadangi degama aukštoje 1000oC temperatūroje.


Klinkerio plytelės, trinkelės – skirtos lauko terasoms, lauko laiptams ar balkonams bei fasadams. Taip pat platus specialių klinkerinių laiptų elementų pasirinkimas suteikia galimybę gražiai apdailinti įvairius kraštus, sienas ar laiptus. Įvairūs tradiciniai dydžiai ir specialių detalių gausa leidžia klinkerio plyteles panaudoti tiek vidaus apdailai, reprezentacinėse vietose, tiek pramoninės ar komercinės paskirties pastatuose, gyvenamojoje aplinkoje, o neglazūruotos klinkerio plytelės ne tik atsparios šalčiui, bet ir neslidžios.

 

Klinkeris pasižymi itin geru atsparumu drėgmei. Įgeriamumo rodiklis priklauso nuo klinkerio kokybės – geriausios kokybės klinkeris gali įgerti iki 2 proc. Bet kuri įmirkusi bei sušalusi medžiaga plečiasi ir ardo sieną, tuo tarpu klinkeris yra atsparus šalčiui bei pasižymi geru garų pralaidumu. Klinkerinės plytelės lauko laiptams ir terasoms pasirenkamos dėl patvarumo bei mažo įgėrimo bei dėl to, kad ši medžiaga ne taip greitai susipurvina ir todėl jai reikia sąlyginai mažiau priežiūros. Klinkerio plytelės klijuojamos ant šviežio pagrindo. Klijus lauko plytelių klijavimui reikėtų naudoti kuo elastingesnius.

 

Klinkerio plytelės išsiskiria spalvų ir paviršių įvairove. Nors keramika paprastai yra šiek tiek ribotas metodas spalvoms išgauti, tačiau naudojant skirtingus molio mišinius, degimo metodus, varijuojant trukme ir temperatūra galima išgauti įvairių spalvų. Klinkerinės plytelės yra ilgaamžės ir reikalaujančios nedaug priežiūros. Taip pat klinkerio neveikia UV spinduliai, todėl spalva praktiškai neblunka. Priežiūra yra gana paprasta – jei matoma, kad paviršius apsinešė dulkėmis ar kitomis apnašomis, jį galima nuplauti.

 

Daugumai žmonių klinkerio plytelių išvaizda asocijuojasi su tradicinio, mūrinio namo išvaizda, kuri yra patraukli akiai. Mūrinis namas atrodo solidžiai ir tvirtai, bet ne visi turi galimybę džiaugtis mūriniu fasadu, todėl, kada norima sukurti mūrinio namo estetiką – klinkerio plytelės yra puikus pasirinkimas.