Plytelės sienoms

Estetiška ir išskirtinė aplinka yra vienas iš svarbiausių dalykų formuojant namų interjerą. Kiekvienas stengiasi susikurti jaukią namų atmosferą, tačiau pasirenka skirtingas priemones ir metodus.

Vieni mėgsta elegantiškas interjero detales, todėl perka prabangius baldus. Kiti daugiau dėmesio skiria meno dirbiniams ir sienas puošia garsiais paveikslais arba nuotraukomis. Trečioji grupė renkasi praktiškus sprendimus ir interjerą puoselėja naudojant statybines medžiagas. Originaliai ir autentiškai namų aplinkai puikiai pasitarnauja įvairiausio dizaino plytelės. Naudojant jas namų erdves galima modernizuoti, pagražinti ir atnaujinti

 

Plytelių valymo instrukcijos

 

A) Bendros sąlygos


Rinkos tyrimai, bandymai ir, visų labiausiai, praktinė patirtis rodo, kad lyginant su kitomis dangomis, keramikinių dangų savybės yra puikios. Ypatingai ilgalaikis grožis, valymo paprastumas ir didelis funkcionalumas vienu metu yra lemiami kriterijai renkantis ją tiek privačioms, tiek visuomeninėms zonoms.

 

Mūsų produktai yra aukštos kokybės prekių ženklų gaminiai. Visi glazūruoti ir neglazūruoti medžiagų paviršiai idealiai nuvalomi be jokių problemų.

 

Naudojant valiklį įsitikinkite, ar tai daroma pagal atitinkamo gamintojo naudojimo instrukcijas, ir ar paisoma pastabų dėl pavojų. Suprantama, kad mes negalime prisiimti atsakomybės už žalą, kuri atsiranda dėl tokių instrukcijų nesilaikymo ar pastabų nepaisymo.

 

Niekuomet nenaudokite priemonių, kurių sudėtyje yra vandenilio fluorido ar jo junginių (fluoridų). Jie kenkia keramikai netgi atskiesti dideliu kiekiu vandens.

 

B) Pagrindinė informacija


Ir šiandien galioja sena tiesa: purvo, kurio neįnešei, nereikia ir išnešti! Grandyklės kojoms valyti prie lauko durų, kilimėliai ir zonos, skirtos batams nusivalyti priešais įėjimą, padeda užtikrinti, kad didžioji purvo dalis liktų lauke.

 

Valymo procese taikomi tokie principai:

 

1. Tinkamos valymo priemonės pasirinkimas.

2. Turi būti skiriama pakankamai laiko, kad valymo priemonė paveiktų purvą ir jis nebebūtų prikibęs.

3.Tada valoma mechaniškai šepečiu ar šluoste. Nenaudokite taip vadinamų abrazyvių šveitimo kempinių ar šepečių.

4. Nuo dangos atskirtą purvą reikia gerai surinkti, nuplauti ar sutraukti.

 

C) Valymas pabaigus dangos dėjimo darbus arba pirmasis valymas


Pirmasis valymas atliekamas iš karto, kai tik baigiami dangos dėjimo darbai. Sušlavus didžiąją dalį nešvarumų, toliau plaunama vandeniu su tinkamu plovikliu.

 

Cemento likučius, t. y. hidrauliškai kietėjančių klojimo ir glaistymo medžiagų likučius, galima pašalinti tik su rūgštinėmis valymo priemonėmis, taip vadinamais cemento dėmių valikliais. Rūgštiniai valikliai kenkia cementinėms siūlėms. Todėl apsaugokite siūles iš anksto sudrėkindami ir gerai nuplaukite dangą švariu vandeniu po to, kai panaudosite rūgštį, galbūt neutralizuokite ją.

 

Paprastus nešvarumus galima pašalinti su šarmo ar neutraliais valikliais.

 

D) Įprastinis valymas


Įprastinis valymas yra paprastas, o jo dažnumas priklauso nuo dangos naudojimo ir užterštumo lygio: kas savaitę, kas dieną, ar kelis kartus per dieną ten, kur daug lankytojų. Įprastam valymui paprastai pakanka naudoti vandenį ir rinkoje esančius valiklius.Kombinuotų valymo ir priežiūros priemonių nereikia. Ilguoji laikotarpiu jos netgi gali pradėti kelti problemų: ant dangos gali susidaryti kibių riebalų, vaško ir sintetiniai sluoksniai, turintys neigiamą įtaką vizualinėms, higieninėms, neslydimo ir valymo savybėms.

 

E) Pagrindinis valymas ir dėmių šalinimas


Pagrindinis valymas – tai ypač rūpestingas tarpinis valymas. Danga rūpestingai valoma naudojant specialius valiklius, ilgiau palaikant priemones, kad jos geriau paveiktų purvą, ir daugiau mechaniškai šveičiama šepečiais ir, galbūt, šveitimo milteliais.

Į

prastoms dėmėms šalinti tinka šios priemonės:

 

Kalkių nuosėdos, šlapimo akmuo, rūdžių dėmės ir metalo šlifavimo liekanos:

 

Naudokite rūgštinius valiklius, gerai iš anksto sudrėkinkite cementines siūles ir visiškai pašalinkite rūgštinį valiklį plaudami švariu vandeniu arba neutralizuodami jį po to, kai praeis pakankamai laiko, per kurį valiklis paveiks nešvarumus.

 

Derva, bitumas, dažų lašai, siūlių pratęsimo liekanos ir terpė, kurioje yra sintetinių dervų priedų:


Šio tipo dėmės šalinamos organiniais tirpikliais tokiais kaip pvz. žibalas, acetonas ir taip vadinamos kaustinės pastos.

 

Epoksidinės dervos:


Jos šalinamos kaustinėmis pastomis arba specialiomis valymo priemonėmis.

Alyva, riebalai, vaškas:


Šias medžiagas galima pašalinti su stipriais šarminiais valikliais. Jeigu sutepta labai stipriai, efektyvu valyti tirpikliais. Jeigu keramika yra neglazūruota, be specialiai apdoroto paviršiaus ar neimpregnuota, aliejus, riebalai ir spalvoti skysčiai gali palikti dėmes, kurių neįmanoma visiškai pašalinti.

 

Gumos brūkiai ir pieštuko linijos:


Chemiškai pašalinti su valymo priemonėmis neįmanoma. Šiuo atveju efektyvus tik mechaninis šalinimas trinant trintuku ar šepečiu, galima šveisti su šveitimo milteliais.


F) Neglazūruotos keramikinės plytelės


Jeigu plytelės yra neglazūruotos ir gamykloje jų paviršius specialiai neapdorotas, tai prevencijai jas reiktų impregnuoti, jeigu praktinė patirtis rodo, kad ant grindų gali patekti spalvotų skysčių, riebalų ar alyvos.

 

Jeigu plytelės yra neglazūruotos, bet gamykloje dengtos „Protecta“ danga, o taip pat „Quantum“ serija, jų nereikia ir negalima impregnuoti. Kaip ir glazūruota keramika, impregnavimo medžiaga neleidžia nešvarumams įsigerti ir kaupia juos paviršiuje kaip riebalų sluoksnis.

 

G) Neslidžios keramikinės plytelės


Mūsų produktų asortimente yra daug neslidžių glazūruotų ir neglazūruotų plytelių serijų. Šie produktai puikiai tinka naudoti komercinėse, pramoninėse ir visuomeninėse zonose, o taip pat ten, kur vaikštoma šlapiomis basomis kojomis, pvz. baseinuose, dušuose, pirtyse ir panašiai. Jos gali būti lygiu, šiek tiek grublėtu ar profiliuotu paviršiumi, priklausant nuo vietos, kur yra naudojamos. Jeigu paviršius yra neslidus, efektyviausias jo valymo būdas yra mechaninis valymas mašinomis su šepečiais, aukštu slėgiu ar suslėgtais garais. Siūlės turi būti tokios, kad būtų galima atlikti reikiamą valymą. Jokiais būdais negalima naudoti abrazyvių šepečių ar kempinių, nes jie mažina apsaugą nuo slydimo. Valymo priemonė, įranga ir procesas turi tikti pagal atitinkamą nešvarumų rūšį ir taikymo sritį. Dėl valymo ir dezinfekavimo priemonių likučių grindų paviršius gali tapti slidžiu, todėl gerai nuplaukite jį švariu vandeniu. Valymo priemonės, kurios suformuoja plėvelę taip pat turi neigiamą įtaką apsaugai nuo slydimo.

 

Atliekant pagrindinį ir įprastinius valymus, turi būti naudojamos šarminės valymo priemonės. Jeigu vanduo minkštas, tik kartais reikia valyti rūgštinėmis valymo priemonėmis (kartą per savaitę ar kartą per mėnesį, priklausomai nuo vandens kokybės ir kietumo atitinkamoje srityje). Tačiau jeigu vanduo kietesnis, naudoti rūgštines valymo priemones reikia dažniau.

 

Tinkamas valymo priemones galima rinktis iš „RK“ sąrašo (su keraminėmis dangomis baseinuose išbandytų valymo priemonių sąrašas), kurį galima gauti iš „Deutsche Gesellschaft für das Badewesen“.

 

H) Šlifuota porcelianinė keramika


Šios medžiagos atveju, mes rekomenduojame impregnuoti sausą ir švarią dangą po pirmo valymo, kuris atliekamas iš karto, kai tik baigiami klojimo darbai. Jeigu impregnuojama iš karto, tai palengvina priežiūrą ir tampa daug lengviau šalinti nešvarumų, alyvos ir spalvotų skysčių paliktas dėmes.