Spalvų derinimas interjere: kaip sukurti harmoningą dizainą?

Įsirenginėjant naujus namus ar renovuojant senus, neretai pagrindinis siekis yra sukurti harmoningą ir estetišką erdvę, į kurią būtų gera grįžti bei kurioje būtų malonu leisti laiką. Tačiau ar žinojote, jog būtent tinkamas spalvų derinamas yra tai, kas padeda pasiekti tokį, akį džiuginantį rezultatą? Spalvų deriniai interjere leidžia sukurti norimą nuotaiką erdvėje, įnešti į ją daugiau jaukumo, ramybės ar priešingai – energijos, jėgos. Tad, jei ši tema domina ir jus, toliau straipsnyje aptarsime, ką reiškia šaltos ar šiltos spalvos interjere, kaip jas reikėtų pasirinkti bei tarpusavyje derinti. 

Kodėl svarbu teisingai pasirinkti spalvas, kuriant interjerą?

Spalvos – galingas įrankis, darantis didelę įtaką žmogaus nuotaikai, savijautai ar net elgsenai. Tinkamai pasirinkti atspalviai gali sukurti tam tikrą atmosferą interjere. Tarkime, šiltos spalvos – raudoni, oranžiniai ar geltoni atspalviai, suteikia daugiau energijos, gyvybingumo bei šilumos. Tuo tarpu, šaltesni tonai, pavyzdžiui, mėlyni ar žali, padeda lengviau atsipalaiduoti, sukuria ramybės pojūtį. Visgi, svajojant apie harmoningą interjerą, būtina žinoti ne tik tai, kokį emocinį poveikį turi tam tikra spalva, bet ir tai, kaip skirtingi atspalviai dera tarpusavyje. 

Spalvų ratas – puiki pagalba, derinant atspalvius 

Jei pastebėjote, jog jums per sunku derinti spalvas tarpusavyje, turėkite omenyje, jog galima pasinaudoti pagalbiniu įrankiu – spalvų ratu. Tradicinis spalvų ratas yra sudarytas iš pagrindinių (raudonos, geltonos ir mėlynos), antrinių (oranžinės, violetinės ir žalios) ir tretinių (gaunamų, maišant pagrindinį atspalvį su antriniu arba du antrinius) spalvų. Naudojantis juo, galima matyti, kurios spalvos yra susijusios viena su kita bei kurios dera kartu. Priklausomai nuo to, kokį vaizdą norite sukurti, galite pasitelkti skirtingas schemas: vienspalvę ar tonavimo spalvų schemą, kai naudojami įvairūs tos pačios spalvos atspalviai, harmoningų ar analogiškų spalvų schemą, kai pasirenkamos spalvos, esančios viena šalia kitos, arba papildančių ar kontrastuojančių spalvų schemą, kada naudojami atspalviai, esantys rate vienas priešais kitą. Pavyzdžiui, pagal pastarąją schemą galite matyti, jog žalia spalva interjere puikiai dera su raudonais atspalviais. 

Pantone spalvų paletė, išskleista vėduoklės forma ant medinio paviršiaus – įrankis spalvų derinimui pagal spalvų rato principus

Kreminė spalva interjere – šilumos ir subtilumo derinys

Pastaruoju metu itin populiarėja kreminė spalva interjere ir visai ne be reikalo. Šis atspalvis – nesenstanti klasika, kuris bet kuriai erdvei suteiks subtilumo, jaukumo bei šviesos. Tai – puiki alternatyva baltai. Kreminė spalva itin gražiai atsiskleidžia tuomet, kai ji yra derinama su rudais ar žalsvais atspalviais, tokiu būdu išgaunant organišką bendrą vaizdą. Negana to, kreminis tonas idealiai tinka svetainėms, miegamiesiems ar vaikų kambariams, kur svarbus komforto pojūtis. 

Modernūs kambarių interjerai, kuriuose dominuoja kreminė spalva – šviesi svetainė, jaukus poilsio kampas ir minimalistinis vonios kambarys

Pilka spalva interjere – neutralumo galia

Pilka spalva interjere – tai universalus sprendimas, papildantis bene bet kurį stilių, o ypatingai modernų, urbanistinį. Ji gali būti derinama tiek su baltais, smėliniais atspalviais, tiek ir su ryškesniais tonais, tokiu būdu sukuriant šiuolaikišką ir originalų interjerą. Pagal turimus norus ir poreikius, galima rinktis šviesesnį pilkos atspalvį, kuris erdvei suteiks švaros pojūtį, arba tamsesnį, kuris įneš daugiau solidumo bei elegancijos.