Kokio tipo plytelės didina erdvę?

Pastebime, kad vis daugiau klientų į mus kreipiasi klausdami Kokios plytelės didina erdvę arba Kokias plyteles rinktis mažai voniai, kad ji atrodytų didesnė? Dėl to, kad vis daugiau NT objektų yra statomi orientuojantis į ergonomiškumą ir efektyvų vietos panaudojimą, didėja poreikis kūrybingiems dizaino sprendimams, kai mažą erdvę galima padaryti vizualiai didesnę.

Na ir šiaip, dažnai norisi, kad erdvė atrodytų didesnė nei yra iš tiesų. Nors architektūriniai pakeitimai ne visada įmanomi, yra gudrių dizaino sprendimų, kurie gali padėti sukurti didesnės erdvės iliuziją. Vienas iš tokių - tinkamų plyteli pasirinkimas. Taikliai parinkę plyteles, galite vizualiai padidinti patalpas, kad jos taptų erdvesnės ar jaukesnės. Šiame straipsnyje aptarsime būtent tai, kokios plytelės didina erdvę bei kaip jas pritaikyti.

Šviesios spalvos

Norint padidinti erdvę, dairytis reikėtų tik į šviesesnes plyteles. Šviesūs atspalviai, pavyzdžiui, balta, smėlinė ar beveik bet kuri pastelinė, atspindi daugiau šviesos ir sukuria atviros erdvės iliuziją. Nesvarbu, ar renkatės porceliano, keramikos, ar natūralaus akmens plyteles, šviesūs atspalviai padės sukurti erdvumo pojūtį.

Jeigu galvojate, kokias plyteles rinktis mažai voniai ar net virtuvei, kai norite ją padidinti vizualiniu būdu, prioritetą teikite šviesiems atspalviams. Naudodami jas ir ant sienų, ir ant grindų, galite sukurti vientisą flow, kuris praplečia erdvės percepciją. Šviesesnės spalvos yra universalios ir iš estetinės pusės, tad jas galima priderinti prie daugelio stilių.

Didesni plytelių matmenys

Jei siekiate, kad kambarys atrodytų didesnis, galite naudoti didelio formato plyteles. Šių plytelių matmenys turėtų būti didesnės už standartą. Kuo didesnės plytelės, tuo mažiau skiedinio linijų. Būtent pastarosios mažina erdvę. Kai rašte yra mažiau pertraukimų, akis tarsi slysta per visą paviršių, vizualiai išplečiant patalpą.

Didelio formato plytelės ypač veiksmingos atvirose gyvenamosiose erdvėse, kur jos gali sukurti vientisą perėjimą tarp skirtingų zonų. Jos taip pat puikiai tinka nedideliuose vonios kambariuose, nes nesant daugybės skiedinio linijų sumažėja vizualinė netvarka ir sustiprėja erdvumo įspūdis.

Blizgus paviršius

Jei norite, kad erdvė iš karto taptų didesnė, rinkitės blizgias ir šviesą daugiau atspindinčias plyteles. Čia bus panašus efektas, kaip su šviesiomis spalvomis, tik dar atsiras ir papildomo gylio. Atspindžių pilna erdvė atrodo didesnė, nes sukuria regimąją iliuziją. Blizgios trinkelės sustiprina atvirumo ir erdvumo pojūtį.

Toks sprendimas dažniausiai naudojamas virtuvėse ir vonios kambariuose. Tačiau nepamirškite, kad šias plyteles reikia reguliariai valyti, nes ant jų blizgaus paviršiaus gali būti geriau matomi nešvarumai ir pirštų atspaudai.

Įstrižas išklojimas

Dažnai tinkamai neįvertinamas būdas padidinti erdvę – įstrižas plytelių išklojimas. Jo daug kas vengia, nes tai yra kiek sunkiau padaryti, nei kloti horizontaliai ar vertikaliai.

Tačiau klodami plyteles įstrižai, o ne standartiniu horizontaliu ar vertikaliu raštu, galite sukurti judesio ir gylio pojūtį. Įstrižos linijos nukreipia žvilgsnį išilgai, palei ilgiausią kambario kraštinę ir vizualiai jį praplečia.

Šis metodas puikiai tinka siaurose voniose ar stačiakampio formos patalpose. Įstrižinės linijos suskaido erdvę ir sukuria pločio įspūdį. Apsvarstykite galimybę naudoti šį metodą su didesnio formato plytelėmis, kad poveikis būtų dar stipresnis.

Lubos

Ieškodami sprendimų, kaip plytelės galėtų padidinti erdvę, nepamirškite apie lubas. Ant jų priklijuotos plytelės gali turėti didelę įtaką kambario įspūdžiui ir jūsų percepcijai. Norėdami sukurti aukščio ir atvirumo iliuziją, rinkitės šviesesnių spalvų arba atspindinčių savybių turinčias lubų plyteles, kokias jau įvardinome, tačiau jas tvirtinkite prie lubų.

Apsvarstykite galimybę naudoti lubų plyteles su raštais ar faktūromis, kad estetika būtų įdomi ir neužgožtų regimojo lauko.

Meniu