Kokias plyteles rinktis kambariui?

Kiekvienas kambarys turi turėti savą identitetą ir savą charakterį. Tai, kas gerai atrodys virtuvėje, nebūtinai tiks miegamajam. To, ko norėtųsi prieškambaryje ar hole, nebūtinai reikia vonios kambaryje ir panašiai. Būtent dėl to reikia pagalvoti apie tai, kokias apdailos plyteles rinktis kambariui, kad jis atrodytų taip, kaip norite bei turėtų tas savybes, kurių jam reikia.

Šiame straipsnyje padėsime jums išsirinkti puikias plyteles savo kambariui, atsižvelgiant į jūsų reikalavimus ir pageidavimus.

Pirmiausia – susipažinkite su plytelių tipais

Prieš pradedant gilintis į plytelių pasirinkimo ypatumus, būtina suprasti, kokių skirtingų tipų plytelių galima įsigyti.

Keraminės plytelės

Keraminės plytelės - ko gero plačiausiai naudojama plytelių rūšis. Taip yra dėl jų ilgaamžiškumo ir universalumo. Jos būna įvairių formų, dydžių ir spalvų. Jos tinkamos naudoti viduje.

Porceliano plytelės

Porceliano plytelės yra dar viena populiari rūšis. Jos yra tvirtesnės ir tankesnės nei keraminės plytelės. Porcelianas idealiai tinka patalpoms, kur daug judama ir pasižymi mažu vandens įgeriamumu, todėl yra atsparios drėgmei ir gana lengvai valomos.

Akmens masės plytelės

Akmens masės plytelės yra premium segmento pasirinkimas. Tokias plyteles galima kloti ir viduje, ir lauke. Jos vertinamos dėl įspūdingos estetikos, prabangos jausmo ir patvarumo. Tačiau vertėtų nepamiršti, kad joms gali reikėti vos vos daugiau priežiūros.

Stiklinės plytelės

Stiklo plytelės - tai modernus ir stilingas pasirinkimas, galintis suteikti elegancijos bet kuriam kambariui. Jų paviršius yra neporėtas, jos atsparios dėmėms ir pelėsiui, todėl idealiai tinka vonios kambariams ir virtuvėms.

Faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti

Dabar, kai susipažinote su skirtingomis plytelių rūšimis, apžvelkime ir į pačius faktorius, į kuriuos turėtumėte atsižvelgti rinkdamiesi plyteles savo kambariui.

Kambario paskirtis

Pirmasis dalykas, į kurį rekomenduojame atsižvelgti, yra kambario funkcionalumas. Pavyzdžiui, jei klijuojate plyteles vonios kambaryje, jums reikia varianto, kuris būtų atsparus drėgmei ir lengvai valytųsi. Panašiai ir virtuvėje reikės patvarių ir lengvai valomų plytelių. Galima rinktis akmens masę arba keramiką, nors ji – slidesnė.

Kambario dydis

Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atsižvelgti renkantis plyteles, yra pačio kambario dydis. Jei tai – maža erdvė, norėsite rinktis mažesnio dydžio plyteles, nes didesnės plytelės gali ją užgožti. Ir atvirkščiai, didesniems kambariams tinka didesnės plytelės, nes jos sukuria erdvės iliuziją.

Tiesa, galvodami, kokios plytelės didina erdvę, nepamirškite ir to, kad jas galima dėlioti raštais. Tai irgi sukuria efektą.

Kambario apšvietimas

Kambario apšvietimas gali turėti didelę įtaką tam, kaip atrodys plytelės bei patalpos visuma. Jei jūsų kambarys mažiau apšviestas, norėdami pagyvinti erdvę, rinkitės šviesesnių tonų plyteles. Arba, jei jūsų kambaryje yra pakankamai natūralios šviesos, galite rinktis tamsesnes plyteles, kad sukurtumėte šiltą ir jaukią atmosferą.

Tamsios spalvos gerai žiūrisi atviro plano patalpose ir vonios kambariuose.

Esamas/planuojamas interjeras

Pats interjero stilius taip pat turėtų turėti įtakos plytelių pasirinkimui. Jei kambarys modernus, galite rinktis ryškios spalvos stiklo arba porceliano plyteles, kad sukurtumėte įspūdį. Svarbu neperspausti, kad nesigautų kičas. Visada saugu rinktis akmens masę grindims. Tai pritraukia dėmesį, tačiau skoningai.

Kita vertus, jei kambarys tradicinio stiliaus, galite rinktis net ir kitų medžiagų, neutralių tonų plyteles.

Jūsų biudžetas

Galiausiai – biudžetas. Niekada nuo jo nepabėgsime. Svarbu jį įvertinti sąžiningai. Tikrai verta investuoti į kokybiškas plyteles, nes jas eksploatuosite dešimtmečiais.

Meniu