Kokias plyteles rinktis grindims?

Kokias plyteles rinktis grindims? Tai dažnas klausimas, kurį sau užduoda daugelis namų savininkų, remontuojančių ar besistatančių namus. Pasirinkti tinkamas plyteles gali būti daug laiko ir jėgų pareikalausianti užduotis. Atsižvelgiant į platų rinkoje siūlomų variantų asortimentą, pirkėjams gali būti sunku rasti idealų variantą. Na, o pasistengti yra dėl ko.

Netinkamai parinktos plytelės gali brangiai kainuoti – ne tik finansiškai. Su jomis sienos ar grindys gali atrodyti nepatraukliai ir neatitikti baldų stiliaus, interjero ir bendro namo dizaino. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su skirtingomis plytelių rūšimis ir padėsime išsirinkti tinkamiausias jūsų grindims.

Akmens masės plytelės

Kai galvojama, kokios plytelės tinka šildomoms grindims, koks variantas atrodo prabangiausiai ir moderniausiai ir kas sukurs didžiausią jaukumo įspūdį, būtų sunku rasti geresnį variantą nei akmens masės.

„Vokiška Keramika“ internetiniame puslapyje galite pamatyti, jog tarp akmens masės plytelių pavyks rasti didžiulę įvairovę dizaino prasme.

Norisi daugiau jaukumo? Galima rinktis medžio efektą. Galvojate apie modernumą bei industrinį stilių? Cemento arba akmens efekto plytelės tam tiks geriausiai. Trūksta prabangaus akcento? Niekada neprašausite pasirinkę marmuro efektą. Akmens masė gali būti naudojama ir lauke, ir viduje. Ji beveik neįgeria drėgmės ir yra be galo atspari pažeidimams.

Keraminės plytelės

Žmonės, ieškantys, kokias apdailos plyteles rinktis grindims, beveik visuomet svarsto ir apie keramiką. Keraminės plytelės Lietuvoje tikrai yra populiarus pasirinkimas. Toks pasisekimas įmanomas dėl šių plytelių ilgaamžiškumo ir lengvos priežiūros. Jų būna įvairių dydžių, formų, spalvų ir tekstūrų, todėl nesunku rasti jūsų interjero stiliui tinkantį variantą. Keraminės plytelės gaminamos iš molio, išdegto krosnyje aukštoje temperatūroje, todėl yra pakankamai atsparios vandeniui ir dėmėms. Visgi jos nėra pačios universaliausios ar patvariausios.

Vienas iš pagrindinių keraminių plytelių privalumų yra tai, kad jos yra nebrangios, palyginti su kitomis rūšimis. Jas taip pat lengva sudėti, todėl jos yra puikus pasirinkimas „pasidaryk pats" projektams. Tačiau keraminės plytelės gali būti slidžios, kai sušlampa ir pašąla, todėl labai svarbu pasirinkti tinkamą apdailą (anti-slip), ypač jei jas klojate vietose, kur bus daug judama.

Vinilo plytelės

Vinilinės plytelės - tai nebrangi grindų, imituojančių natūralių medžiagų, tokių kaip medis ir akmuo, išvaizdą, alternatyva. Vinilo plytelės (blokeliai) yra ganėtinai patvarios, lengvai prižiūrimos, atsparios vandeniui ir dėmėms. Vinilo blokelius taip pat lengva įrengti, todėl tai yra dar viena opcija norintiems DIY projekto.

Vienas iš pagrindinių vinilinių plytelių privalumų yra tai, kad dizaino prasme yra mažai apribojimų. Jūs galite pasirinkti norimą efektą iš daugybės galimų. Be to, jas malonu liesti basomis pėdomis, todėl jos idealiai tinka namams, kuriuose yra vaikų ir naminių gyvūnų. Tačiau vinilo plytelės gali būti linkusios išblukti ir susibraižyti, ypač jei jas veikia tiesioginiai saulės spinduliai. Atsparumas drėgmei ir pažeidimams taip pat nėra aukščiausio lygio.

Akmens plytelės

Agatas, granitas, kalkakmenis, marmuras, oniksas ir daugybė kitų gamtoje sutinkamų akmenų jau ilgus metus yra gaminami į prabangias grindų plyteles. Visų akmens plytelių išvaizda ir raštas yra unikalus, todėl siekiantiems išskirtinumo tai gali būti idealus variantas. Tai ir aplinkai draugiškas pasirinkimas, kuris nebijo drėgmės bei išsiskiria lengvu valymu. Be to, akmuo yra kone amžinas. Tinkamai prižiūrimas jis tarnaus labai ilgai.

Tačiau, natūralaus akmens plytelės yra brangesnės nei kitų rūšių analogai, o jų įrengimui reikalingas specialistas.

Meniu