Kokias plyteles rinktis baseinui?

Baseino įrengimas - pakankamai sudėtingas procesas reikalaujantis specifinių žinių, laiko ir piniginių investicijų bei kokybiško įrengimo.

Ar kalba eitų apie karkasinį baseiną smagiai pasimaudyti su savo šeimos nariais ar draugais, ar baseinus viešumoje, norint sėkmingai tai padaryti, būtina apgalvoti visus jo įrengimo aspektus.

Vienas iš svarbiausių darbų įrengiant baseiną bus plytelių klojimas, nuo kurio priklauso ne tik įrenginio ilgaamžiškumas, tačiau kartu saugumas ir net higiena. Šiame straipsnyje - apie svarbiausius kriterijus renkantis plyteles baseinui.

Kokios savybės yra svarbiausios baseino plytelėms?

Baseino plytelės savo ypatybėmis yra skirtingos nei tos kurias klojame įprastai buityje, vonios kambaryje ir t.t.

  • Daugiau dėmesio plytelių sukibimui - kadangi plytelės baseine praktiškai visuomet bus po vandeniu, čia yra reikalingas ypatingas dėmesys geram plytelių sukibimui su klijais. Specialiu ekstruzijos būdu pagaminti plytelių variantai leidžia įrengti tinkamą ir ilgai tarnaujantį baseiną.

  • Saugumas - vienas svarbiausių prioritetų - baseino plytelės pasižymi papildomomis saugumo ypatybėmis, kas yra būtina naudojimui baseinuose. Čia negali būti aštrių briaunų ar slidaus paviršiaus, kitaip bus didelė rizika traumoms.

  • Tolerancija deformacijai - norint užtikrinti baseino ilgaamžiškumą, čia naudojamos plytelės privalo turėti pakankamą toleranciją galimoms deformacijoms. Bent keleto milimetrų tarpas užtikrina ilgą baseino eksploatacijos laiką.

  • Anti-bakterinis sluoksnis - kiekviename baseine privaloma užtikrinti higienišką aplinką, todėl baseino plytelės pasižymi papildomu anti-bakteriniu sluoksniu. Čia gamyboje dažnai yra panaudojamas titano dioksidas kuris ne tik pašalina bakterijas, tačiau kartu užtikrina ir malonesnį kvapą baseine.

Kokią funkciją atlieka plytelės baseine?

Kaip minėjome pradžioje, baseino plytelės ir jų įrengimas, ženkliai skiriasi nuo panašių darbų kitur. Galima sakyti, jog jos baseine iš esmės atlieka dvi pagrindines funkcijas: praktinę ir estetinę.

Praktinė plytelių funkcija baseine

Geros baseino plytelės visų pirma turi būti neslidžios. Traumų rizika vandenyje ar ant šlapių paviršių - visuomet didelė, todėl tokios plytelės yra būtinos saugumo sumetimais.

Prie to pačio vertėtų paminėti ir tai, jog baseino plytelės niekuomet neturi aštrių kampų, todėl bus ženkliai mažesnė ir susižeidimo rizika.

Galiausiai iš praktinės perspektyvos svarbu paminėti ir higienos aspektą. Plytelės gali būti puikus būdas tinkamai palaikyti švarą baseine, saugant besimaudančiuosius nuo grybelio ir kitų panašių bakterijų. Tai yra užtikrinama specialiu anti-bakteriniu sluoksniu naudojamu plytelėse.

Estetinė plytelių funkcija baseine

Savaime suprantama, kiekvienas baseinas turi būti patrauklus, na o baseino plytelės gali puikiai pasitarnauti šiuo atveju.

Jos paprastai pasižymi ne tik išskirtiniu dizainu, tačiau ir savitais spalviniais tonais populiariais tiek privačiuose, tiek viešų vietų baseinuose.

Dažniausiai plytelės yra gaminamos su melsvu atspalviu, o ar ta spalva bus šviesesnė ar tamsesnė jau sprendžia projekto dizaineris ar pats užsakovas.

Ar klojant tokias plyteles yra reikalinga specialisto pagalba?

Plytelių klojimas - nesvarbu kokiame kontekste, yra preciziškumo reikalaujantis darbas. Tačiau kuomet kalba eina apie baseiną ir jo plytelių klojimą, čia yra būtinas dar didesnis tikslumas ir savo darbo išmanymas.

Norint, jog baseino projektas būtų įrengtas pagal visus jūsų lūkesčius, kiekviename žingsnyje bus svarbus specialisto įnašas.

Kaip tinkamai prižiūrėti baseino plyteles?

Kalbant apie baseino plytelių priežiūrą, čia iš esmės yra aktualūs bendri baseino priežiūros principai.

Jie yra:

  1. Vandens paviršiaus valymas - tokį darbą rekomenduojama atlikti bent kas savaitę, kadangi kitaip ne tik suprastės vandens kokybė, tačiau ant plytelių gali pradėti kauptis nešvarumai.

  2. Periodinis dezinfekavimas - vėl gi, švaros ir higienos sumetimais, būtina palaikyti gerą vandens ir jo įrenginio kokybę higienos priemonėmis, norint užtikrinti viso baseino bendrą švarą.

  3. Baseino paruošimas nenaudojimui - jei kalba eina apie baseiną lauke, vargu ar žiemą dažnai naudosite savo įrenginį. Norint užtikrinti baseino plytelių švarą šiuo aspektu, būtina tinkamai paruošti baseiną nenaudojimo laikotarpiui.

Pabaigai

Straipsnyje trumpai aptarėme svarbiausius aspektus susijusius su baseino plytelėmis. Jei artimiausiu metu planuojate įsirengti baseiną - būtina žinoti, jog jos reikalauja specialaus įrengimo ir turi savitas ypatybes, o be tinkamų plytelių nėra įmanoma užtikrinti ilgaamžio ir saugaus baseino.

Meniu