Kaip įsirengti vonios kambarį?

Jūsų vonios kambarys - tai ne tik funkcinė erdvė, bet ir daugelio vadinama šventovė, kurioje daug kas pradeda bei baigia dieną. Nesvarbu, ar norite atnaujinti pasenusį vonios kambario dizainą ir suteikti asmeniškumo nykiai erdvei, ar statotės naujus namus, šiame išsamiame gide rasite vertingų įžvalgų ir praktinių patarimų, kaip įsirengti bei dekoruoti vonios kambarį.

Pradėkime kelionę, kad sukurtume jūsų stilių ir poreikius atitinkantį vonios kambarį - nuo tobulos spalvinės gamos parinkimo ir tinkamų aksesuarų iki optimalaus erdvės panaudojimo.

Pradėkite nuo spalvų paletės

Galvodami, kaip įrengti vonios kambarį, pradėkite nuo spalvų paletės. Tinkamai pasirinkę galite suteikti norimą toną visai erdvei. Rinkdamiesi spalvas vonios kambariui atsižvelkite į šiuos veiksnius

  • Įvertinkite dydį ir apšvietimą. Mažuose vonios kambariuose šviesesni atspalviai gali sukurti erdvės efektą, o tamsesnės spalvos, didesniuose vonios kambariuose, kuriuose yra pakankamai natūralios šviesos, gali suteikti jaukumo, kad erdvė neatrodytų tuščia, šalta.
  • Kurkite atpalaiduojančią atmosferą. Švelniai mėlynos, žalios ir neutralios spalvos vonios kambaryje gali sukurti raminančią atmosferą, puikiai tinkančią atsipalaidavimui.
  • Žaiskite su kontrastais. Eksperimentuokite su kontrastingomis spalvomis (pvz., balta – juoda, melsva ir geltona), kad erdvė atrodytų unikaliau bei įdomiau. Šviesias sienas derinkite su tamsių atspalvių aksesuarais arba atvirkščiai. Taip sukursite įdomų vaizdą.
  • Atsižvelkite į ilgaamžiškumą. Jeigu dvejojate, rinkitės nesenstančias spalvas, kurios atlaikys laiko išbandymą. Tendencijos ateina ir praeina, tačiau klasikiniai atspalviai, tokie kaip balta, smėlio ir pilka, gali būti nesenstantys.

Galvodami apie spalvas bei kaip įsirengti vonios kambarį, pradėkite nuo spalvų ir nuo sienų bei grindų. Radę tinkamai atrodančias bei patvarias, drėgmei atsparias plyteles lengviau pasirinksite ir kitus dekoro elementus.

Vonios kambario įranga bei priedai

Vonios kambario įranga ir priedai atlieka svarbų vaidmenį tiek funkcionalumo, tiek estetikos požiūriu. Rinkdamiesi šiuos elementus atsižvelkite į:

  1. Kokybę. Investuokite į aukštos kokybės įrangą ir priedus, kurie yra ilgaamžiai. Iš pradžių jie gali kainuoti brangiau, tačiau ilgainiui jų ilgaamžiškumas padės sutaupyti pinigų, kurie antraip būtų išleisti remontui. Taip pat kainuoja ir nervai...
  2. Suderinamumą. Rinkitės tarpusavyje derančius elementus – baldus, šviestuvus, čiaupus ir kita. Nesvarbu, ar tai būtų chromas, poliruotas nikelis, akmuo ar žalvaris, vienodos apdailos sukuria rafinuotesnę, akiai malonesnę išvaizdą.
  3. Vietą daiktų laikymui. Galima sakyti, jog to niekada nebus per daug. Spintelės su stalčiais, sieninės lentynos ir rankšluosčių laikikliai padės palaikyti tvarką vonios kambaryje. Ypač daug ergonomiškų bei vietą taupančių sprendimų prigalvoti turėtų tie, kurie ieško, kaip įrengti mažą vonios kambarį.
  4. Asmeniškus akcentus. Nevenkite vonios kambarį papildyti asmeniniškumo turinčiais akcentais. Įtraukite savo stilių naudodami kitaip atrodančius muilo dozatorius, pakabinę dekoratyvinius kabliukus ar net meno kūrinius, kurie papildo bendrą temą.

Jau dabar galvokite, kur dėsite daiktus

Vonios kambaryje labai lengvai gali įsivyrauti netvarka. Jei nebus kur dėti daiktų, galima sakyti, jog vonia nebus praktiška. Tad, mąstant apie tai, kaip įsirengti vonios kambarį bute, reikia iš karto mąstyti du žingsnius į priekį dėl spintelių, kabyklų ir panašių erdvių, kur bus dedami daiktai.

Keletas patarimų jums - įrenkite atviras arba uždaras lentynas ant sienų arba spinteles, kad maksimaliai išnaudotumėte vertikalią erdvę. Tai ne tik suteiks galimybę saugoti daiktus, bet ir grindys dėl to bus laisvesnės. Daiktai bus sudėti į jiems skirtas vietas, todėl patalpa atrodys didesnė.

Apsvarstykite galimybę išnaudoti erdvę virš tualeto ir sumontuokite virš tualeto esančią spintelę, kur galėtų būti susiję higienos reikmenis. Šiose lentynose ar spintelėse taip pat galima laikyti papildomus rankšluosčius ar dekoratyvinius daiktus.

Ant atvirų lentynų arba po kriaukle padėkite dekoratyvinius krepšelius ar dėžes, kad galėtumėte tvarkingai laikyti mažesnius daiktus, pavyzdžiui, jau minėtus tualeto reikmenis, valymo priemones ar tualetinio popieriaus ritinėlius. Krepšio, ko gero reikia ir nešvariems drabužiams. Pagalvokite, kur jis galėtų atrodyti geriausiai.

Na ir galiausiai labai rekomenduojama sumontuoti kabliukus arba lentynėles ant vonios kambario durų arba ant spintelių durelių, iš vidinės pusės, kad galėtumėte pakabinti rankšluosčius, chalatus arba sudėti plaukų džiovintuvus ir atlaisvinti vertingą vietą stalčiuose bei išorėje.

Meniu