Terakotos plytelės


Terracotta arba terra cotta – italų kalboje reiškia degta žemė. Šis terminas gana tiksliai apibūdina tai, kas ir yra terakotos plytelė. Šis, žemos temperatūros degimo būdu pagamintas keramikos gaminys pasižymi išskirtine, rausvų, oranžinių ir rudų spalvų deriniu bei dažnai naudojamas buityje. Terakota mūsų pasaulyje naudojama jau nuo gilios senovės. Didinga Romos, pažangios senovės Azijos civilizacijos naudojo terakotą apdailai ir dekoracijoms. Džiugu, kad vertybės išliko ir jų grožis toliau vertinamas. Terakotos plytelės darosi vis populiaresniu apdailos sprendimu lauko erdvėse, o kartais ir pačiuose namuose.

 

Terakotos plytelės – laikui nepavaldi estetika

 

Dauguma dizaino sprendimų mums atrodo gražūs dėl to, kad yra nauji arba inovatyvūs. Tačiau geriausio įvertinimo sulaukia tokios medžiagos, kaip akmens masė, mediena, marmuras – visos jos, klasika ir dizaine naudojamos jau šimtus ar kitais atvejais, tūkstančius metų. Moderni klasika – cementas. Terakotos plytelės – ne išimtis. Primindamos tradicinę keramiką, terakotos plytelės turi savitą šarmą, kuris naudingas bet kurioje, tiek modernumu dvelkiančioje, tiek senąsias tradicijas puoselėjančioje erdvėje.

 

Beveik bet koks dizaino sprendimas lauko erdvėje gali būti komponuojamas su terakotos plytelėmis. Jų vaizdas yra puikus tiek urbanistinės aplinkos apsuptyje, tiek tarp gamtos, šalia miško, vandens telkinio, senovinio stiliaus architektūros. Tą galima jausti dėl šiltų ir natūralių terakotos atspalvių, kurie, rodos, suartina mus su gamta. Pačios terakotos plytelės gali būti neapdirbtos arba turėti apdailą – matinį arba blizgų paviršių. Kad ir kurioje patalpoje ar erdvėje jas išklosite, tikrai bus galima sakyti, kad ta erdvė įgavo savo charakterį bei tapo šiltesne.

 

Terakotos plytelių savybės

 

Terakota plytelės (teraco) yra keramikos gaminys, todėl pasižymi dauguma tų pačių savybių, kaip ir keramika. Tačiau, lyginant su tradicine, glazūruota molio keramika, jos yra ir gerokai labiau atsparios aplinkos poveikiui, todėl dažnai naudojamos lauke, tarnauja ilgai.

 

Terakota, visų pirma, yra natūralumo simbolis. Jeigu savo namuose ar objekte norite tradiciškumo, natūralumo bei orientuojatės į gamtos grožį, žemiškumą, tuomet beveik galite būti garantuoti, jog apsimoka rinktis būtent šias plyteles. Terakotos patvarumas – išskirtinė jų savybė. Lauko apdailoje labai svarbu, kad medžiaga būtų atspari drėgmei, temperatūros pokyčiams, kitoms apkrovoms. Terakota (teraco) tuo ir pasižymi. Ji nesusibraižo ir neišsitepa taip, kaip kai kurios kitos lauko apdailos medžiagos.

 

Galiausiai dar reikėtų paminėti atsparumą puvėsiui ir bakterijoms. Štai pavyzdžiui natūrali mediena gali būti labai lengvai pažeidžiama drėgmės, kadangi suyra, tampa pažeidžiama puvėsio ir praranda savo estetinę išvaizdą bei gali sutrūkinėti, lūžti.

 

Kaip naudoti terakotos plyteles interjero bei eksterjero dizaine?

 

Ypač populiaru terakotą naudoti terasų, pavėsinių ir lauko erdvių grindims bei sienoms. Šios plytelės iš karto suteikia Pietų Europai būdingą dvasią, simbolizuoja natūralią prabangą.

 

Visgi didžiausio dėmesio terakotos plytelės dabar sulaukia iš interjero dizainerių. Stilingai panaudoti jas, įrengiant interjerą, darosi vis labiau populiari opcija. Jas galime pamatyti ten, kur norima sukurti rustic stiliaus interjerą, derinant modernius baldus ar įrangą su tradiciškomis, klasikinėmis apdailos medžiagomis. Vis populiarėja terakotų plytelių panaudojimas virtuvėse ir valgomuosiuose bei vonios kambaryje. Įvairių formų terakotos grindų plytelės sukuria natūralų ir nuoširdų įspūdį. Jos dera prie tradicinių, labiau retro atspalvių ir formų baldų bei apdailos detalių. Tokios nuosaikios spalvos interjero dizaino elementas leidžia labiau atsiskleisti kitoms detalėms bei elementams, todėl galima labiau eksperimentuoti renkantis baldus, dekoracijas ar net augaliją. Tad terakotos plytelės interjerui suteikia ne tik natūralumo ir jaukumo, tačiau taip pat ir erdvės jo tolesniam vystymui.

 

Kodėl verta rinktis mus?

 

Vokiška keramika – mes siūlome jums aukščiausio, premium segmento kokybės plyteles namų bei objektų apdailai. Terakotos plytelės (teraco) – puikus sprendimas daugumai objektų, todėl galime drąsiai rekomenduoti tai, ką vertina kone visas pasaulis bei daugybė vartotojų Lietuvoje.

 

Mes betarpiškai bendradarbiaujame tiek su gamintojais, tiek su dizaineriais bei montuotojais. Dėl to, Vokiška keramika turi visą informaciją, įžvalgas, o profesionalūs komandos nariai gali atsakyti į kone visus klientų klausimus. Pasidalinsime aktualia informacija, kad įgyvendintumėte projektą ir pasiūlysime įsigyti plyteles, kurios padėtų pasiekti net ambicingų, drąsių tikslų.